Порівняння методологій впровадження ERP
У статті Методології управління проектами: виважена класика Waterfall та гнучкий Agile ми вже детально говорили про те, що собою представляють методології управління проектами: класичні та гнучкі (Agile). Розглянули “переваги” та “недоліки”. Але, про плюси і мінуси тут можна говорити, дійсно, тільки в лапках — умовно. Недоліки випливають тоді, якщо вибір методології не корелює з проектом у реалізації якого застосовується.
Не треба, як то кажуть, “забивати цвяхи самоваром” — для кожного проекту впровадження вибір методології свій. І навіть одна і та сама “логіка методу” може видозмінюватись в залежності від проекту в якому застосовується. Проте, сутність залишається незмінною. Ми зібрали для вас основні відмінності між класичними та гнучкими методологіями і які з них обирають для впровадження ERP.

Вибір методології визначає як буде працювати і взаємодіяти команда: вона враховує особливості проекту (BAS ERP тощо) і встановлює принципи управління, командної роботи, форму контролю, перевірки та оцінки результату. Від методології управління залежить якість планування та виконання проекту з впровадження ERP.
Класичні методології (Waterfall, інкрементальний, ітеративний підхід) підходять для запуску великих стабільних проектів, в яких від початку зрозумілі потреби та побажання Замовника, де необхідно назвати строки та бюджет відразу. Впровадження ERP саме такий проект. Тут недопустимий “відкритий фінал” — вже від початку проекту має бути зрозуміло, який очікується результат і як команда до нього буде йти — чіткі стадії та терміни. Ці методології не дуже податливі до внесення змін по ходу роботи, але всі доопрацювання виносяться в окремий проект і реалізуються після запуску головного проекту.
Гнучкі методології (Scrum, KanBan) добре працюють в області невизначеності, підходять для дослідницьких проектів, де треба бути готовим до будь-яких змін і можуть застосовуватись тільки при відкритому бюджеті — в межах Agile складно назвати fixed cost проекту. ERP-системи відноситься до тиражуємих рішень (як і 1С:Підприємство, SAP, Axapta, Битрикс тощо) — це системи, функціонування та запуск яких зрозумілий і має сформований алгоритм, тож в таких проектах гнучкі методології можуть не реалізувати в повній мірі свій потенціал у, наприклад, глибокій кастомізації рішення. Ці методики дозволяють отримати якісний продукт, але не декларують, що він буде таким, як очікувалось на початку. Команда, яка бере участь в проекті має бути дуже мобільною в тому, щоб підлаштуватись під вимоги бізнесу. Замовники можуть змінювати вимоги в ході проекту, тож гнучкість Agile тут важливіша за чіткий план Waterfall.
Оскільки на початку ми не знаємо, що отримаємо — це певною мірою проекти-гіпотези та перевірка цих гіпотез. І якщо ви обираєте реалізацію проекту за методикою Agile, то на момент захисту та проведення тендеру кінцеву вартість та строки можна дізнатись тільки приблизно.
Радимо почитати також статті:
- Як автоматизація бізнес-процесів впливає на бізнес
- Хто відповідає за автоматизацію бізнес-процесів на підприємстві?
- Методи впровадження ERP: які етапи очікують компанію на шляху та яким буде результат
- Побудуй — автоматизуй! Чому побудова та автоматизація бізнес-процесів не одне й те саме
Відчуваєте готовність пірнути у водоспад? Вірніше, почати впроваджувати з нами проект автоматизації за методологією Waterfall? Тоді готові відповісти на всі Ваші питання! Натискайте: