Документальний супровід проекту автоматизації
Проекти, які реалізуються за методологією Waterfall відрізняються великою кількістю супровідної документації. Спочатку це може відлякувати, особливо, коли класичному Waterfall протистоять гнучкі методології Agile у яких кількість документації зведена до мінімуму. Про це ми вже писали у статті “Методології управління проектами: виважена класика Waterfall та гнучкий Agile”. Але такі детальні вихідні документи, які надає Waterfall після кожного етапу мають свої переваги: детальна документація, наприклад, знижує “поріг входження” в проект і якщо буде відбуватись часткова або навіть повна заміна команди, нові учасники можуть швидко включитись в проект, вивчивши всю зафіксовану в документах інформацію.
Більш детально ознайомитись з тим, як впроваджує системи автоматизації iT.Artel Ви можете у матеріалах:
- Автоматизація по Waterfall: Стадія 1. Уточнення процесів та моделювання
- Автоматизація по Waterfall: Стадія 2. Розробка програмного забезпечення
- Автоматизація по Waterfall: Стадія 3. Дослідно-промислова експлуатація
Тут ми зібрали перелік вихідних документів по кожному етапу проекту автоматизації.
Стадія 1. Уточнення процесів та моделювання
- Опис ІТ-інфраструктури. Містить логіни, доступи, назви баз, їх призначення, щоб далі, якщо в проект будуть залучені нові команди, вони змогли швидко включитись в роботу, отримавши документацію зі всією необхідною інформацією.
- Статут проекту. План-графік опитувань.Тут зафіксований спільний словник, домовленості по веденню проекту, зони відповідальності, учасники проекту тощо. План складається на наступні стадії по дням і годинам.
- Протоколи опитувань. Неформалізовані або поверхнево формалізовані процеси компанії описані Замовником. Далі Замовник оформляє та структурує ці протоколи.
- Звіт про обстеження. Дані зібрані з протоколу та проведенного моделювання, у звіті зафіксовані розриви — що є в системі, чого немає, а що потребує доробки.
- Протокол проведення демонстрації моделі. Резюме презентації змодельованого процесу у стандартній функціональності.
- Концепція проекту. Схема зв’язків між базами, функціонал, який входить в рамки проекту і порядок в якому ми будемо це запускати та розробляти. Концепція проекту описується по верхньому рівню — в ній відсутній детальний опис того, як цей функціонал буде працювати.
- Детальний план-графік стадії розробки. План дій на наступну стадію.
Стадія 2. Розробка програмного забезпечення
- Навчальний план. Ще до запуску майбутні користувачі проходять навчання. Це робиться для того, щоб на момент, коли будуть розроблятись технічні рішення користувачі вже розуміли як взаємодіяти з системою. Навчанню передує навчальний план, за яким воно буде здійснюватись.
- Технічні рішення. Документ, в якому аналітик разом з архітектором описують структуру технічного рішення.
- Архітектура системи. Інструкція розробнику для доробки системи.
- Інструкція користувача. Документ, в якому сформульовано, як працювати з системою — інструкції по роботі з новим функціоналом.
- Протокол проведення демонстрації моделі. Документ, який резюмує проведену презентацію змодельованного процесу з доопрацьованою функціональністю. Замовник приймає готову роботу, звіряє зі своїми процесами і якщо бачить щось що хоче доробити, погоджується перелік доопрацювань.
- План-графік запуску системи в експлуатацію. План робіт, сформований після погодження переліку доопрацювань.
Стадія 3. Дослідно-промислова експлуатація
- Навчальний план. Протокол результатів екзамену. Якщо Замовник прийняв рішення про контрольну перевірку користувачів системи після навчання, складаються завдання та питання для екзамену, підсумком якого є протокол результатів.
- Протокол приймальних робіт. Фінальне затвердження: чи все підходить, чи можливий повний перехід на нову систему. Після цього відбувається безпосередньо запуск.
- Протокол звірки НДІ та залишків. Начисто перенесені та віверені довідники та залишки, налаштовані ролі та права доступу. Зареєстровані користувачі системи.
- Протокол введення системи в промислову експлуатацію. Документ фіксує закритий період (звітний місяць) в новій системі.
- Договір на супровід. Складається після того, як система повністю введена в експлуатацію, погоджено процес підтримки та супроводу системи.
Цікавить система автоматизації для Вашого бізнесу? Для консультації натискайте: