Search Task

Як обрати ERP? Головні моменти, які потрібно врахувати.

09.08.2021

Як ми вже говорили раніше, ERP (Enterprise Resource Planning, планування ресурсів підприємства) — це клас систем, які дозволяють контролювати і управляти всіма бізнес-процесами підприємства в одній базі даних. Ці системи призначені для одночасної обробки і зберігання великого обсягу інформації. Детально ми розбирали кому підійде ця система в статті “ERP – для кого?” Сьогодні ж поговоримо про те, які критерії потрібно врахувати при виборі ERP-системи.

Вибір ERP-системи буде найбільш ефективним, якщо над ним буде працювати група людей з різних підрозділів вашої компанії. Це допоможе скласти чіткі вимоги до системи і до бажаного результату.

Навіть незважаючи на те, що ви вже визначилися що вам потрібна система саме ERP класу – це лише інструмент для автоматизації ваших бізнес-процесів. А про те, з чого почати автоматизацію, на які питання потрібно відповісти при проведенні аудиту систем і процесів в своїй компанії, які нюанси важливі при проведенні аудиту підрядників ми написали в попередньому матеріалі – “Автоматизація – з чого почати?”.

На що звернути увагу ПЕРЕД вибором ERP системи

Щоб система не була черговий графою в пункті “витрати”, важливо виконати наступні кроки:

 • сформувати розуміння, навіщо вам потрібна ця система;
 • скласти конкретний список вимог до системи;
 • розрахувати необхідний бюджет;
 • подивитися наскільки простий інтерфейс системи, чи легко буде навчити співробітників;
 • зробити вибір на основі аналізу декількох варіантів.

Головні моменти при виборі оптимальної ERP-системи

1.Потреби вашої компанії

Потрібно враховувати як загальні потреби, так і ті, що залежать від галузевої специфіки діяльності, розмірів підприємства, особливостей бізнес-процесів. ERP-система повинна містити всі блоки, необхідні для якісного управління Вашим підприємством.

Наприклад, BAS ERP, містить блоки:

 • Бюджетування і планування
 • CRM і маркетинг
 • Керування продажами
 • Управління закупівлями
 • Складське господарство і управління запасами
 • Управління виробництвом
 • Управління витратами і розрахунок собівартості
 • Кадри і зарплата
 • Моніторинг і аналіз показників діяльності
 • Управління фінансами
 • Регламентований облік та МСФЗ
 • Організація ремонтів

Порівняйте наявність необхідних вам блоків серед усіх відібраних варіантів ERP систем і визначитеся в пріоритетності та можливості альтернатив. Тобто чи вистачає вам базового функціоналу, а якщо ні, чи є можливість доопрацювання, скільки це складе за часом і в грошах.

2. Масштабованість

Система повинна вирішувати поточні питання підприємства і дозволяти з легкістю розширювати можливості при зростанні бізнесу і / або додаванні нових напрямків. Система підлаштовується під зміни вашого бізнесу: розширення бази клієнтів, нові напрямки, відділи, продукти і т.д, а не ви підлаштовуєте свій бізнес під продукт.

3. Інтегрованість

Повинна підтримувати просту інтеграцію з системами сторонніх розробників, сайтом, зовнішніми джерелами даних і торгівельним і технологічним устаткуванням для побудови ефективної ІТ інфраструктури Вашого підприємства.

Це питання особливо важливе якщо ви, наприклад, вибираєте між системою представленої і адаптованої під вітчизняне законодавство (BAS ERP, ISpro інші) і іноземними аналогами (SAP, Microsoft Dynamics, Navision і т.д.). Оскільки рішення іноземних компаній можуть бути не адаптовані під безшовну інтеграцію з вітчизняними системами, призначеними для подачі звітності до контролюючих органів (Fredo, M.E.Doc, ін.) І обміну е-документами з контрагентами (FlyDoc, Вчасно і т.д.).

4. Підтримка

Своєчасне оновлення системи, оперативне вирішення виникаючих питань must have. Але так само Ви повинні бути впевнені, що в разі виникнення питань є команда, яка не тільки доступна онлайн, але і буде поруч оффлайн при необхідності. Тому тут потрібно врахувати два моменти: поширеність системи (її популярність і затребуваність) і чи є достатня кількість компаній-підрядників.

Наприклад, впроваджень обраної системи – пара кейсів і відгуків, а впроваджував це 1 підрядник на всю Україну. Чи є гарантія, що такий рідкісний продукт завтра не піде з ринку?

5. Вартість ERP-системи і додаткові витрати

Витрати на придбання системи – це не все. Важливо розуміти підсумкову вартість володіння системою з урахуванням апаратного забезпечення, впровадження та подальшої підтримки.

6. Кастомізація

Чи зможуть ваші співробітники налаштовувати і змінювати систему під себе? Це полегшить їх роботу і вбереже від багатьох помилок.

ERP-система стане віддзеркаленням вашої компанії. Правильна система покращить якість бізнесу, дозволить збільшувати дохід і зменшувати витрати за рахунок можливості аналізувати і управляти всією інформацією.

У наступній статті ми поговоримо про те, коли не варто поспішати з впровадженням ERP.

Потрібна консультація

Вгору