Search Task

Сигнали готовності підприємства до впровадження ERP-системи

03.09.2021

Кожне сучасне підприємство рано чи пізно стикається з необхідністю впровадити інформаційну систему, яка оптимізує певну частину роботи. Це потрібно, щоб зберігати конкурентоспроможність організації і скорочувати ресурси, які використовуються у виробництві.

Впровадження ERP-системи найчастіше потрібно великим підприємствам зі складним виробничим процесом, великим асортиментом продукції, розгалуженою філіальною мережею, складним процесом бюджетування. Саме в цьому випадку досягається окупність системи за рахунок планування ресурсів і точного управління бізнесом.

Ось кілька ознак, які сигналізують про те, що компанія потребує змін:

1. Співробітники витрачають забагато часу на рутинні і прості операції, які можна автоматизувати;

2. Базові рішення заважають розвитку: у випадку, коли поточне програмне забезпечення застаріло, знижує ефективність і обмежує перспективи глобального зросту, можливо, прийшов час його змінити;

3. Складно отримати оперативну або навіть своєчасну інформацію, щоб прийняти управлінські рішення;

4. Занадто багато розрізнених продуктів і програм, які не виходить об’єднати в одну інформаційну систему. Відсутня інтеграція – модулі і дані не переносяться з одного ПЗ в інше;

5. Немає об’єктивних і своєчасних даних про залишки на складах, рух фінансів і товарів. При вводі даних вручну процес отримання своєчасних та коректних даних розтягується на тривалий час. Шанси, що буде допущена похибка (помилка) більші, ніж при автоматичному розрахунку;

6. Багато часу йде на підготовку бухгалтерських документів, аналітичних звітів;

7. Спілкування з клієнтами та процес угоди занадто ускладнений;

8. Відділам важко взаємодіяти між собою;

9. Немає відповідного рівня контролю за діями персоналу та моніторингу результатів роботи;

10. Наявне програмне рішення вже стало технологією попереднього покоління – його потужність та підтримка обходиться дорого, а знайти фахівців для його супроводу все складніше.

Будь-який бізнес сьогодні працює в умовах жорсткої конкуренції і грамотна автоматизація через ERP може допомогти стати лідерами галузі. Результатом впровадження системи має стати додатковий прибуток та зменшення трудовитрат.

Для чого використовується ERP-система, кому вона потрібна

Найчастіше, мають потребу у впровадження ERP-системи великі підприємства зі складним виробничим процесом, великим асортиментом продукції, розгалуженою філіальною мережею. Про це більш детально ми говорили у нашій статті ERP — для кого?.

З огляду на високу вартість і складність впровадження ERP-системи, автоматизація ERP в малому і середньому бізнесі вважається недоцільною. Таке масштабне рішення може, навпаки, уповільнити процеси і призвести до невиправданих витрат. Зазвичай до впровадження приходять ті, кому вже стає складно цілісно бачити управлінську картину і хочеться оптимізувати частину завдань.

Правильне впровадження системи управління ресурсами допоможе створити єдиний інформаційний простір, який буде дозволяти всім фахівцям одночасно працювати з масивом даних. Необхідно налагоджувати швидкий обмін між підрозділами компанії. Це потрібно, якщо підприємство налічує більше одного відділу, а кількість співробітників більше 10. 

Інформація стає доступною миттєво та у реальному часі, завдяки чому не буде простоїв у процесі виконання угоди, мінімізується кількість помилок через людський фактор. Адже система може працювати 24/7, одночасно виконувати великі об’єми роботи, наприклад, відправити 10 тис. рахунків. Співробітники – це завжди люди, а не “ресурс”, працівник потребує відпочинку, він має почуття та мислить ширше, а програмний продукт працює 24/7, не має почуттів або поганого настрою та виконує лише те, на що запрограмований. Але інформацію для його якісної роботи надає співробітник. ERP рекомендують всім підприємствам для яких терміновість і точність передачі інформації є критичним фактором. Замість безлічі різного софта, який погано інтегрується між собою, простіше поставити одну платформу, що буде вирішувати актуальні проблеми відразу.

Впровадження ERP – це, перш за все, можливість об’єднати всі бізнес-процеси в одній потужній зручній системі і таке рішення має багато переваг. З ними можна ознайомитись на сторінці наших IT-продуктів BAS ERP

Перед стартом будь-яких проектів з автоматизації діяльності компанії ми рекомендуємо скористатись послугою експрес (передпроектного) обстеження — це етап попереднього збору інформації про компанію Замовника та її подальший аналіз. Детальніше ознайомитись з етапами, які проходить компанія на шляху впровадження ERP-системи ви можете в нашій статті “Методи впровадження ERP-системи: які етапи очікують компанію на шляху впровадження та яким буде результат”.

Якщо Ви вже прийняли рішення оптимізувати процеси своєї організації,  можете звернутись до нас за консультацією через кнопку:

Обрати систему

Більше дізнатись про ERP-систему та автоматизацію бізнес-процесів Ви можете з наших статей:

Вгору