Search Task

1С:Підприємство в хмарі: переваги та недоліки

12.11.2020

Найчастіше перед бізнесом (та будемо чесними, перед основним користувачем – бухгалтером) виникає дилема – купити 1С:Підприємство або взяти бухгалтерію в хмарі?

У попередньому матеріалі ми вже розкривали тему оренди та хостингу. Ми розповіли що це таке, яка між ними різниця і багато іншого. Після виходу цього матеріалу до нас надійшли дзвінки з цілком об’єктивним, прямим питанням – Які конкретні переваги і недоліки 1С:Підприємство в хмарі?

Прибравши всю воду – супер сучасно, модно, стильно … Легко в установці, просто в оновленнях і бла-бла-бла щось там ще маркетингове, пишемо тезами, просто і доступно. А якщо у Вас виникнуть питання, дзвоніть і пишіть нам, із задоволенням розповімо, а краще підготуємо повноцінний матеріал. Let’s go!

+ Переваги оренди облікової системи (1С:Підприємство або BAS)

Дешевше.

Простий приклад: середня вартість покупки серед популярних конфігурацій 1С:Підприємство або продуктової лінійки BAS – 18 000 грн. Плюс якщо додати середню вартість до 5 користувачів – це ще додатково 11 600 грн. Все це потрібно підтримувати хоча б на мінімальному сервері для заявленої кількості користувачів – 24 600 грн.

У 90% випадків ще потрібен фахівець, щоб встановив і налаштував систему. Візьмемо 3 години роботи, середня вартість 1-ї години програміста на ринку  – 850 грн.

Разом: 18 000 + 11 600 + 24 600 + 2 550 = 56 750 грн.

Оренда ж найвживаніших конфігурацій (Бухгалтерія.Корп і управління торгівлею) в популярних пакетних рішеннях  – 420 грн. в місяць на одного користувача. Середня ціна на хостинг 2400 грн. щомісяця.

Менше нервів і очікувань.

Підтримка системи відповідно до поточного законодавства лежить на орендодавцеві. Як тільки розробники випустять оновлення, у Вас відразу з’являється актуальна версія з останніми змінами, про що Вам автоматично надходить сповіщення.

Імунітет від нісенітниці.

Система доступна з будь-якої точки світу. Відключили світло? – Не панікуємо! Закриваємо ноутбук, беремо його із собою та йдемо до кав’ярні або до подруги з потужним WiFi. У Вас стоїть стаціонарний комп’ютер? – Витягуємо вилку з розетки, фарбуємо губи, вальяжно йдемо до подруги у якої є комп’ютер і потужний WiFi. Головне пам’ятати адресу сайту, логін і пароль. Потрібно бути на удальонці? Накрився комп’ютер? З обліковою системою в хмарі це не робить Вам нерви.

Ні додатковим витратам на обслуговування і підтримку.

Вам не потрібен вічно зайнятий програміст по роботі з системою та сисадмін, який ніколи не бере трубку. Про них можна забути. А для заспокоєння запишіть у свій телефон наш номер. Банальні аргументи про онлайн технології так само відносяться до оренди і хостингу 1С:Підприємство або BAS – доступ 24/7, потрібен тільки нормальний інтернет. І звичайно ж, не забуваємо щомісяця оплачувати послугу. Але не варто хвилюватися, якщо запізнилися з оплатою.  Дані будуть зберігатись ще 1 місяць, а навіть якщо не буде необхідності в подальшій оренді, Ви зможете легко вивантажити свою базу даних.

Оберіг від допитлевих “друзів”.

Багато успішних і талановитих стикаться з “друзями”, які так і норовлять сунути свій ніс в успішні справи та подивитися, що відбувається в обліковій системі іншого. Оскільки вхід в систему здійснюється через браузер і захищений паролем, а де знаходиться сервер фізично вони не знають, то ніхто не зможе забрати сервер з важливою інформацією або скопіювати її звідти. Вірніше,  фізично ноутбук взяти можна, але ось отримати дані з обліковки  – ні. Тобто, якщо у Вас система в хмарі, ніхто не скопіює Ваші дані. Якщо ви ще й хостинг для власних файлів придбали, то і Ваші особисті файли, наприклад, фото з відпустки, доступні тільки Вам.

Навіть якщо у Вас 4G.

На сьогоднішній день сучасні конфігурації, пропоновані в оренду, працюють за допомогою “http-протоколу”. Ми це називаємо “веб клієнт” або “мобільний клієнт”. Що це означає? Технологія “веб клієнта” дозволяє стабільно працювати на мережах 4G. Тобто, якщо у вас немає потужного доступу до інтернету, а тільки, наприклад, мобільний, то Ви зможете нормально працювати з системою і в таких умовах.

Для малого та середнього бізнесу.

Наприклад, якщо ви невелика компанія – 5-10 чоловік, і у Вас стандартні вимоги до облікової системи: потрібно вести бухгалтерський облік, управлінський, виписувати документи і в принципі все … Тоді Вам достатньо орендувати систему в хмарі і не витрачати зайвих грошей на покупку ліцензій, серверів і обслуговування всього цього добра. Як говорилося вище, в оренду можна взяти найпопулярніші і затребувані конфігурації – управління торгівлею, бухгалтерія КОРП і, за запитом, можна також замовити BAS КУП (Комплексне управління підприємством).

Недоліки (мінуси) 1С:Підприємство в хмарі

СТОП доопрацювання.

Якщо Ви орендуєте облікову систему в хмарі, то доопрацювати функціонал під Ваші запити не вийде. Якщо чесно, то можна, але якщо зовсім чесно – це дуже затратно по бюджету і зусиллям. Якщо Вам комфортно, можете паралельно використовувати зовнішні звіти та обробки, але в основному працювати в системі онлайн. За замовчуванням вашій компанії представлена ​​стандартна система і поки вона відповідає Вашим заявленим вимогам, використовуйте її по повній. Коли настане час і ваш бізнес виросте з оренди, Ви в будь-який момент зможете перенести свої історичні дані в систему на ваші сервери, або замовити послугу по хостингу системи в хмарі у нас.

Не для великих компаній.

Якщо ви великий завод, в 95% випадків у вас на системі пов’язано багато бізнес процесів і підключено багато обладнання (сканери штрих-кодів, термінали збору даних, датчики впровадження нових технологічних процесів, інше технологічне обладнання). Це означає, що система вже Вами придбана, під вас доопрацьована, а значить, оренда ліцензій втрачає сенс. В цьому випадку є кілька варіантів вирішення:

  • Систему можна розгортати на Ваших серверах. У цьому випадки увесь супровід та адміністрування на вашому боці.
  • Замовити послугу по хостингу сервера. Взяти сервер в оренду і там розгорнути систему. Вам залишається тільки звернутися до нас, а ми підберемо оптимальний за ціною і потужністю сервер для покриття Ваших потреб, налаштуємо його і розгорнемо на ньому Вашу інфраструктуру.

Потрібен якісний і стабільний інтернет.

Ми говорили про переваги, що отримують за допомогою хмарних технологій, але тут криється і недолік. У віддалених регіонах, де є проблеми з доступом до інтернету, мобільного 4G, чи Ви не впевнені у швидкості і якості роботи мережі, краще підійде установка програми на локальний сервер. Але якщо ви часто подорожуєте або перебуваєте у відрядженнях і т.д., то оренда те, що потрібно.

Чим відрізняється M.E.Doc від оренди?

По-перше, програма M.E.Doc встановлюється на комп’ютер, по-друге, призначена для формування регламентованої звітності, підписання її та відправки до контролюючих органів.

Оренда облікової системи, наприклад, BAS бухгалтерія КОРП – хмарна бухгалтерія. Рішення призначене для комплексної автоматизації бухгалтерського обліку підприємства, включаючи як ведення первинної документації, так і формування та здачу всієї регламентованої звітності.

Чому iT.Artel для себе вибрали хостинг?

Ми завжди із задоволенням ділимося власним досвідом. Про 1С:Підприємство в хмарі та про хостинг –  не виняток. Але у нас в Артілі ми зараз використовуємо тільки хостинг серверів в хмарі. На них ми розміщуємо всю необхідну інфраструктуру (економічне ПО, поштовий сервер, сервера розробки, тестування і т.д.) У нас складні бізнес-процеси й вони пов’язані з багатьма системами, що дороблені нами і під нас. В іншому випадку ми скористалися б орендою ліцензій.

Західні компанії вже давно використовують метод оренди ліцензій на програмне забезпечення для ведення обліку підприємства. Ми теж рухаємося в цей бік. Особливо сильно проявили свою перевагу хмарні технології в період карантину і, як наслідок, вимушеної віддаленої роботи.

Замовити консультацію

Вгору