Search Task

Погляд зсередини: що демотивує розробника програмного забезпечення? [DOU]

06.12.2021

Сьогодні ми не уявляємо бізнес, у якому не задіяні цифрові технології. В Україні налічується вже понад 200 тисяч програмістів, а за оцінками Statistica, до 2024 року чисельність розробників програмного забезпечення у світі зросте до 28,7 мільйонів людей.

За даними дослідження аналітичної платформи Haystack Analytics, 83% розробників страждають від вигорання на робочому місці. Основні причини: високе робоче навантаження (47%), неефективно організовані процеси (31%), розмита постановка цілей та завдань (29%). Не пройшла безслідно і пандемія: 81% розробників програмного забезпечення повідомили про зростання емоційного вигорання, основною причиною вказали збільшення робочого навантаження.

Ми звикли до постійної присутності технологій, багато що тепер вирішується “в один клік”. Це стало настільки органічною частиною нашого життя, що ми навіть не помічаємо самої присутності програми, але її відсутність і вихід з ладу відчуємо. Скільки людей стоїть за проміжком від натискання до звершення, і якою ціною дається робота, яка робить наше життя зручнішим, а процеси швидшими розповів керівник відділу розробки iT.Artel Ігор Кутько у статті для спільноти програмістів DOU.

Розглянули, що демотивує програміста:

  • Рутинна робота, однотипні завдання;
  • Відсутність сенсу — ви не розумієте, що тут робите, навіщо і яка в цьому користь;
  • Дедлайни та атмосфера постійного поспіху;
  • Неадекватна оцінка — розсинхронізація очікувань та запитів з тим, що справді можливо зробити та за які терміни;
  • Нечітка постановка задачі — завдання “про все та ні про що”;
  • Не справедлива оплата праці.

Про ці та інші фактори, а також: чи можна перемогти в сутичці з рутиною, горіти своєю справою і уникнути вигорання і говоримо у статті на DOU: “Нудні завдання, атмосфера постійного поспіху, акцент на недоліках. Що демотивує розробника”.

Вгору