Search Task

Автоматизація по Waterfall: Стадія 3. Дослідно-промислова експлуатація

29.09.2021

Ми вже розглянули дві стадії впровадження проекту автоматизації за методологією Waterfall тут та ось тут. І сьогодні ми готові показати вам останню, фінальну стадію — Дослідно-промислову експлуатацію. Після якої Ваша система вже з повним функціоналом працює для Вашої компанії.

  • Навчання користувачів формуванню НДІ в системі. Розробка структури НДІ та формування НДІ. Збираються користувачі, які будуть працювати в системі, діляться на групи та проводиться детальне навчання, яке доповнює пройдене під час другої стадії проекту. Співробітникам надається інструкція — користувачі готуються до повноцінної роботи в системі. Іноді Замовник приймає рішення підсумувати навчання екзаменом і такий підхід, як правило, показує хороший результат: коли майбутній користувач системи навчається, маючи перспективу послідуючого контролю, відношення до навчання більш відповідальне. Так, це додаткові трудовитрати: треба розробити питання та завдання, тим не менш, для більш якісного освоєння системи iT.Artel все ж рекомендує розробляти тестування користувачів перед допуском. Проходження екзамену фіксується у Протоколі результатів екзамену

В своїй практиці ми мали такий досвід під час співпраці з крупною компанією з виробництва та продажу пива та напоїв: співробітники компанії пройшли спеціалізоване навчання, в ході якого вчились працювати з системою, а за побажанням Замовника ті, хто успішно пройшли навчання і показали готовність та високий рівень адаптації до роботи в ERP-системі отримали іменні сертифікати, що зафіксували допуск до роботи.

  • Виконання частини щотижневої роботи в системі користувачами (тестова експлуатація). На попередній стадії ми вже перенесли тестові довідники, залишки і на цих даних даємо користувачу можливість працювати в існуючій системі. Тобто, частково робота в старій системі може продовжуватись, але вже поступово нова система входить у повноцінну експлуатацію. Формується Протокол приймальних робіт — фінальне затвердження: чи все підходить, чи можемо повністю переходити на нову систему. Після цього відбувається безпосередньо запуск.

Коментар від Олексія Бардакова, засновника та керівника iT.Artel: Запуск — найвідповідальніший, важливий та одночасно небезпечний момент в проекті, оскільки ви відключаєте стару систему та починаєте працювати в новій. Чим більше було підготовчої роботи, чим більше часу було витрачено на часткове виконання робіт, тим простіше буде відбуватись запуск нової системи. 

  • Як це відбувається: в умовлений час зупиняється стара система (часто це робиться у вихідний день), відбувається Чистове перенесення НДІ та дозаповнення довідників в новій системі, все звіряється, закривається доступ до старої системи, щоб користувачі ненароком не зайшли і після цього вже допускаємо персонал до роботи у новій “живій системі”. 
  • Виконання всієї щоденної роботи в системі (дослідна експлуатація), введення в промислову експлуатацію. На цьому етапі важливо, щоб на місці були присутні аналітики. Якщо на попередніх етапах допускаєть віддалена робота або неповна присутність аналітика на підприємстві, то на момент дослідної експлуатації важливо, щоб один або більше аналітиків були присутні на місці, а також був програміст, який на випадок екстрених ситуацій зміг забезпечити аналітикам технічну підтримку. На початку роботи системи можливі помилки користувачів, складні ситуації, які потрібно вирішувати тут і зараз. 

Після закінчення дослідної експлуатації, наприклад, ERP системи рекомендовано закінчувати закриттям місяцю, розрахунком собівартості, закриттям всіх розрахунків по місяцю. 

Коментар від Олексія Бардакова: Бувають випадки, коли клієнт після тестової експлуатації приймає рішення всю дослідну експлуатацію проводити в двох системах. Перевага такого підходу в тому, що на закритті місяцю ми звіряємо дані існуючої та нової системи і в результаті розуміємо наскільки близько системи рахують. Якщо вони рахують з похибкою, яку ми можемо прийняти, то система може вважатись успішно введеною в експлуатацію. Якщо ми вважаємо, що розходження більше за поріг прийняття, тоді запуск може бути призупинений, а система переведена на доопрацювання. Але, незважаючи на переваги, такий підхід дуже ускладнює роботу самих користувачів, які вимушені працювати в двох системах. 

  • Завершальним вихідним документом буде Протокол введення системи в промислову експлуатацію та Договір на супровід. 

Тепер ми з Вами пройшли всі стадії запуску проекту, згідно з методологією Waterfall. також Ви можете передивитись їх у відео:

Надалі ми поділимося з Вами досвідом реальних кейсів, де розкажемо як різні компанії проходять описані стадії, з якими проблемами стикаються і які відкриття для бізнесу віщує впровадження автоматизації бізнес-процесів. А вже зараз, Ви можете ознайомитись з відгуками про реалізовані проекти на сторінці Відгуки про iT.Artel.

Якщо Вас зацікавила автоматизація бізнес-процесів для Вашої компанії, натискайте кнопку нижче!

Замовити консультацію

Вгору