Search Task

Автоматизація по Waterfall: Стадія 2. Розробка програмного забезпечення

27.09.2021

Ми вже робили загальний огляд стадій впровадження проекту автоматизації у статті “Методи впровадження ERP: які етапи очікують компанію на шляху та яким буде результат”. Але, зважаючи на те, що кожна стадія містить багато нюансів, які сформовані радше практичним досвідом, ніж умовним алгоритмом впровадження, ми вирішили зробити для вас серію матеріалів, де детально розкажемо про етапи, які складають стадії впровадження та документальний супровід кожного з них. Першу стадію дивіться за посиланням: “Автоматизація по Waterfall: Стадія 1. Уточнення процесів та моделювання”.
Тож, перша стадія закінчилась Погодженням концепції проекту і розробкою детального план-графіку другої стадії, це — Розробка програмного забезпечення.

  • Навчання користувачів формуванню НДІ в системі. Розробка структури НДІ та формування НДІ. Навчання проводиться для того, щоб якомога раніше починати залучати кінцевих користувачів до ознайомлення з системою. Помилково думати, що пояснювати, як працює система треба тільки після запуску. Так буде надто мало часу на ознайомлення. Відповідно, на момент, коли ми починаємо розробляти технічні рішення, користувачі вже будуть розуміти як працювати з системою. Є такий нюанс: часто нові системи не співпадають зі старими по структурі — різні довідники, реквізити тощо. Бувають випадки, коли номенклатуру треба вносити мало не вручну, а на моменті запуску внести її буде неможливо, а якщо почати з навчання користувачів буде час узгодити дані, заповнити, перевірити і отримати на початку запуску системи готову структуру довідника. Всі ці дії включені в Навчальний план. 
  • Розробка та погодження технічних рішень з модифікації програмного забезпечення згідно концепції проекту. Аналітик разом з архітектором детально описують структуру технічного рішення. Після цього — розробка архітектури — архітектор пише інструкції розробнику для доробки системи. В результаті отримуємо документи: Технічне рішення — це те, що ми отримаємо в системі і Архітектура системи — те, як це буде реалізовано в системі. 

Коментар від Олексія Бардакова, засновника та керівника iT.Artel: реалізація проекту по Waterfall передбачає дуже велику кількість документації. На етапі переговорів з Замовником ми маємо можливість від певної частини документів відмовитись без втрати якості проекту, щоб прискорити процес реалізації та зменшити трудовитрати Замовника на ознайомлення та погодження. Але, чим більш детальна документація, тим простіше цей проект потім підтримувати та розвивати, тому не варто надто неюнехтувати. 

  • Після Розробки архітектури рішеньМодифікація програмного забезпечення. На цьому етапі розробляється програмний код, а далі В тестовому режимі переносимо НДІ та дозаповнюємо довідники і тільки після цього починається повнофункціональне тестування. Це робиться для того, щоб тестування відбувалося на вже готових, реальних даних: щоб і користувачі, і аналітики бачили кінцевий результат. І вже після тестування ми можемо сформулювати Інструкцію користувача по тому як працювати з системою. 
  • Презентація змодельованого процесу з доопрацьованою функціональністю Замовник приймає готову роботу, звіряє зі своїми процесами і якщо бачить щось, що хоче доробити — узгоджуємо перелік доопрацювань.

Коментар від Олексія Бардакова: ці доопрацювання бажано виносити на час після запуску проекту, бо є такий нюанс: система нова, користувачу ще незручно — він звик до старої системи, відповідно, через деякий час користування системою — кілька тижнів або місяців користувачі звикають і 80 відсотків доробок просто втрачають актуальність та необхідність. Тож, ми збираємо побажання до доробок, складаємо перелік і після запуску проекту повертаємось до них. Бувають виключення, якщо упущено щось дійсно важливе — тоді ці правки додаємо в проект, але треба прагнути до того, щоб таких доопрацювань було якомога менше. 

  • Після погодження переліку доопрацювань складаємо План-графік запуску системи в експлуатацію.

Тож, ми з вами перетнули важливий рубіж у впровадженні проекту автоматизації і готові переходити до третьої і останньої стадії —  Дослідно-промислової експлуатації. Про неї і піде мова у нашому наступному матеріалі Автоматизації по Waterfall.

Також Ви можете переглянути відео від Олексія Бардакова, керівника iT.Artel, де детально описані всі стадії проекту автоматизації:

Якщо Вас зацікавила автоматизація процесів Вашого бізнесу, радимо розглянути комплексну систему для середніх і великих компаній BAS ERP.

А також, звертайтесь за консультацією, натиснувши на кнопку! Ми якнайшвидше зв’яжемось з Вами і підберемо оптимальне рішення саме для Вашого бізнесу!

Підібрати рішення

Вгору