Search Task

BAS ERP для меблевих підприємств #11 | Глобальні НДІ. Структура номенклатури. Частина 2

03.06.2020

  • Мета сьогоднішнього огляду: розглянути структуру характеристик і додаткових реквізитів номенклатури в BAS ERP, яка використовується на підприємстві і визначити, які характеристики і додаткові реквізити ми будемо налаштовувати.

Минулого разу, ми для себе визначили, що таке номенклатура, вид і група номенклатури, тепер поговоримо про характеристики номенклатури.

Як я вже говорив, існує багато визначень одного і того ж терміну, але я вважаю за краще використовувати найбільш прості і зрозумілі кінцевим користувачам визначення: Характеристика номенклатури це – параметр номенклатури, який змінює його властивість з точки зору кінцевого споживача. Приклад в меблевій промисловості – колір.

Так як кожен виробник маркує свою продукцію по-своєму, і практично неможливо зіставити кольору фарб різних виробників, то має сенс завести власний довідник квітів, який можна використовувати при створенні каталогів продукції і при спілкуванні з Клієнтами. Тут все просто – ми заводимо список значень і використовуємо його. Але можливий варіант, коли характеристикою готової продукції може бути покупна номенклатура, яку ми можемо ідентифікувати однозначно. Наприклад – настінний кронштейн кріплення, якщо ми можемо продавати полку з кронштейном або без кронштейна, то в даному випадку кронштейн – повинен бути характеристикою полки, особливо, якщо цих кронштейнів може бути кілька і вони відрізняються один від одного, відповідно в даному випадку, списком значень характеристик у нас повинен бути список номенклатури, який відповідає всім можливим варіантам кронштейна, але, разом з тим, наявність або відсутність кронштейна може визначаться простим списком значень «Так» або «Ні». Звідси і народжується питання: Як визначити, де характеристика повинна бути списком значень, а де номенклатурою? На це питання однозначної відповіді немає, так як, все залежить від можливих варіантів комплектації готової продукції, а також, того, чим саме і як ми хочемо управляти в процесі виробництва.

У нашому прикладі списком характеристик буде матеріал (деревина), а номенклатурою тип покриття (фарба, лак, масло) і фурнітура (кронштейн). Зверніть увагу, що характеристики налаштовуються для тільки для видів номенклатури і застосовуються до все номенклатурі відповідного виду. Як саме налаштувати дані характеристики ми розглянемо в рамках заповнення довідника Види номенклатури.

Крім характеристик номенклатури, в видах номенклатури, так само, налаштовуються додаткові реквізити номенклатури.

Що таке додатковий реквізит? Це параметри номенклатури, за допомогою яких можна:

  • відобразити спеціальних параметри номенклатури, як додаткову інформацію в довіднику номенклатури у відповідних полях;
  • сформувати найменування номенклатури в автоматизованому режимі.
  • Приклад: ширина, висота, глибина.
    Чому важливо формувати назву номенклатури саме в автоматичному режимі? Все просто.

Формування назви в автоматичному режимі дозволяє:

  • Зменшити кількість помилок введення;
  • Гарантувати правильний формат назви номенклатури;
  • Допомогти контролювати унікальності номенклатури в рамках виду номенклатури.

Розглянемо на прикладі готової продукції «Тумбочка»:

Як бачите, назва номенклатури, в нашому випадку, складається з назви виду номенклатури і чотирьох додаткових реквізитів, а повна характеристика номенклатури складається з поєднання трьох характеристик, з яких матеріал – це список, а покриття і фурнітура номенклатурна позиція. Що нам це дає? При створенні номенклатури «тумбочка», користувач заповнює тільки габаритні розміри і колекцію, а система, автоматично згенерує повна назва, таким чином зменшується час на створення нової номенклатурної позиції, і все «тумбочки» будуть називатися правильно (правильна послідовність слів, відсутність зайвих прогалин і великих літер і так далі). Як налаштовувати шаблони найменувань ми розглянемо в процесі заповнення довідника Види номенклатури.

Зрозуміло, не вся номенклатура може бути налаштована таким чином, особливо якщо говорити про допоміжні підрозділи, але для номенклатури, яка виробляється на основному виробництві, це налаштування критично важлива. Чому? Ми це розглянемо і зрозуміємо в процесі створення НДІ для виробництва.

У наступному відео ми розглянемо перелік довідників системи, які використовуються для настройки структури номенклатури компанії.

Рекомендуємо також до розгляду:

Вгору