
BAS ERP для меблевих компаній # 10 | Глобальні НДІ. Структура номенклатури. Частина 1
26.05.2020
Добридень! Вас вітає компанія IT Artel і сьогодні ми продовжуємо цикл відео оглядів по автоматизації компанії меблевого виробництва на платформі системи BAS ERP.
Мета сьогоднішнього огляду: розглянути структуру номенклатури, яка використовується на підприємстві, визначити, що таке групи видів та види номенклатури, а також, що таке номенклатура компанії.
Довідники номенклатури і видів номенклатури (або класифікаторів) – це основні довідники будь ERP системи управління, на яких побудована робота всієї системи.
Правильна настройка довідників – одна із запорук успішного проекту впровадження. Яким чином правильно класифікувати і налаштовувати номенклатуру – однозначної відповіді немає, тому що все залежить від цілей автоматизації, продукції компанії, а також, виробничого процесу. У нашому прикладі ми налаштовуємо досить просту структуру номенклатури, яка дозволить з мінімальними затратами створювати нові номенклатурні позиції.
Для початку давайте відповімо для себе на кілька запитань, що б розуміти про що йде мова і що саме ми налаштовуємо:
- Що таке номенклатура? Є багато варіантів визначення даного терміну, але я віддаю перевагу більш прості пояснення, які зрозумілі на прикладах.
Номенклатура це: - ТМЦ, яке можна помацати руками, порахувати і враховувати на складі в певних одиницях виміру;
- роботи і послуги, які не враховуються на складі, але можуть бути об’єктами обліку і взаєморозрахунків.
Ми розуміємо, що кожна номенклатура унікальна по-своєму, має свої характеристики, одиниці обліку, область використання і так далі, тому зручно її якось класифікувати і розділити по групах – в BAS ERP для цього використовуються довідники видів номенклатури і груп видів номенклатури. -
Що таке вид номенклатури? Вид номенклатури – це набір (список) номенклатури, з однаковими характеристиками (властивостями).
-
Що таке група видів номенклатури? Група видів номенклатури – це набір (список) видів номенклатури, об’єднаний з будь-якою ознакою.
Основна мета класифікації номенклатури по групам і видам – це домогтися результату, що кожна номенклатура в рамках компанії може бути створена тільки в одному конкретному виді номенклатури, що зменшує ймовірність створення дублікатів номенклатур (записів в системі), а також, в автоматизованому режимі, при створенні номенклатури заповнювати певні параметри і генерувати назву за певним правилом, але про це ми поговоримо пізніше.
Давайте розглянемо класифікацію номенклатури на прикладі такої схеми. Готова продукція, напівфабрикати, сировину і матеріали та покриття – це групи видів номенклатури, яке складаються з власних видів:
Група Готова продукція:
– складається з одного виду номенклатури «Полиці навісні з комплектом кріплення;
Група Напівфабрикати:
– складається з двох видів номенклатури: плити з покриттям і комплекти кріплення;
Група Сировина і матеріали:
– складається з чотирьох видів номенклатури Меблеві щити, Кронштейни, Дюбеля, Шурупи, а так само з іншої групи видів номенклатури: Покриття, яка, в свою чергу складається з видів: Лак, Краска, масло.
Номенклатура може бути створена тільки в конкретному виді номенклатури, до якого прив’язаний набір характеристик (аналітик) номенклатури, а також, набір додаткових реквізитів, які ми розглянемо в наступному відео.