Search Task

BAS ERP для меблевих компаній. Відео #5

11.02.2020

Глобальні НДІ. Довідник Структура підприємства

Cьогодні ми продовжуємо цикл відео оглядів по автоматизації компанії меблевого виробництва на платформі системи BAS ERP.

Мета сьогоднішнього огляду: розглянути довідник Структура підприємства і створити структуру компанії «Кращі меблі».

Нагадаю, що компанія «Кращі меблі» складається з однієї юридичної особи, і структура компанії представлена ​​на цьому слайді.

Перейдемо до заповнення довідника: 

Довідник – ієрархічний, тому, по кнопці «Створити» створюється новий підрозділ на тому рівні, на якому знаходиться курсор.

Попередньо, в довіднику створена структура підрозділів відділу матеріально технічного постачання, якщо ми стаємо на даний підрозділ і відкриваємо список, то ми бачимо, два підлеглих підрозділи: закупівлі для основного виробництва і закупівлі для допоміжного виробництва. Питання – чому в цій структурі немає складів сировини, якщо вони є на схемі? У нашому прикладі склади не є підрозділами, на які відносяться або розподіляться фінансові показники розподілу або продажу за напрямками. Тому склади налаштовуються в довіднику Склади і магазини і відносяться до підрозділу ОТМС. Відповідно, якби склади були центрами фінансової відповідальності (скорочено ЦФО), то їх треба було заводити і в структурі підрозділів і в довіднику Склади і магазини (ми повернемося до налаштування складів у відповідній частині відео курсу), а більш детально про фінансові налаштуваннях підрозділів буде більш детально розказано в відео курсі з фінансового блоку.

Далі по нашій схемі йдуть виробничі підрозділи, їх можна налаштовувати з цього довідника, але ми до них повернемося, коли будемо розглядати довідник Виробничі підрозділи в розділі НДІ модуля Виробництво. Давайте створимо підрозділ ОТК. Для цього, ми переходимо на рівень «Дирекція» по кнопці «Створити» створимо підрозділ ОТК.

Принцип створення записів в довіднику, а також роботи з записами, однаковий по всій системі. А саме: поля, обов’язкові для заповнення підкреслені червоним кольором, поля необов’язкові для заповнення – без червоного підкреслення.

Як я говорив раніше, фінансові настройки підрозділів (Значення показників для розподілу і Налаштування розподілу продажів за напрямками діяльності) ми розглядати не будемо, а розглянемо їх в рамках вигляді курсів фінансового контуру. Аналогічно ми не будемо заповнювати поле Керівник підрозділу, так як воно пов’язане з довідником фізичних осіб, заповнення якого ми будемо розглядати в рамках наступного відеоролика.

Аналогічним способом створюється перелік інших підрозділів, відповідно, в підрозділі Відділ продажів, склад готової продукції не створюється.

У наступному відео ми розглянемо процес заповнення довідника Фізичні особи, для настройки фіз. осіб компанії.

Якщо у Вас є побажання і питання по налаштуванню системи – залишайте коментарі під відео. Після закінчення блоку Нормативно довідкової інформації ми плануємо записати окремий ролик, присвячений Вашим питань і відповісти на них.

Рекомендуємо також до розгляду:

Вгору