Search Task

Вступ. Глобальні НДІ. Структура компанії в BAS ERP для меблевих компаній. # 2

10.12.2019

Добридень! Вас вітає компанія iT.Artel і сьогодні ми продовжуємо цикл відео оглядів по автоматизації компанії меблевого виробництва на платформі системи BAS ERP.

Мета сьогоднішнього огляду: розглянути структуру автоматизируемой компанії, визначити перелік автоматизуються підрозділів і перелік підрозділів, який потрібно налаштувати в системі, а також, визначити перелік довідників для настройки структури компанії.

Як компанії демонстраційного прикладу використовується компанія «Кращі меблі», яка складається з однієї юридичної особи, а також, структури підрозділів. Визначення структури компанії в системі, а також, складу співробітників кожного підрозділу, є однією з найважливіших параметрів системи, тому що, в подальшому, на підставі даної структури будуються процеси виробничого контуру (наприклад – планування обладнання і послідовності виконання замовлень на виробництво в послідовності цехів або ділянок цехів) і фінансового контуру (наприклад – рознесення витрат).

Розглянемо структуру підрозділів автоматизуємої компанії:

  • Рада директорів: топ менеджмент компанії, для якого, в кінцевому підсумку, впроваджується система, і який повинен отримувати аналітичну інформацію та звітність про стан справ в компанії в режимі онлайн. Топ менеджмент не працює безпосередньо в системі, але повинен розуміти аналітичні розрізи в яких ведеться інформація в системі (в ідеальному випадку – топ менеджмент компанії повинен брати участь в проекті на рівні узгодження складу автоматизованих бізнес процесів і розподілу ролей користувачів системи, тому що впровадження системи тягне за собоюреінжиніринг бізнес процесів компанії і перерозподіл обов’язків між співробітниками, через те, що система є процессной і кожен користувач повинен відповідати за процес або під процес від початку і до кінця, що, в свою чергу, рідко збігається з «історично склалися» бізнес процесами компанії );
  • Відділ Матеріально-технічного постачання: складається з двох підрозділів закупівель для основного і допоміжного виробництва, а також, з кількох складів сировини. Під складами сировини поминаються фізичні місця зберігання покупних товарно-матеріальних цінностей (або, скорочено, ТМЦ). Кожен склад має своє фізичне місце розташування і власну структуру, про яку ми поговоримо в процесі настройки структури складів в системі;
  • Виробництво: складається з трьох цехів, кожен з яких складається декількох ділянок. При цьому повинен здійснюватися контроль передачі напівфабрикатів між цехами розпил та Фарбування (при цьому, процес передачі напівфабрикатів між ділянками даних цехів не контролюється системою), а в цеху зборки здійснюється контроль передачі скомплектованих напівфабрикатів між ділянками Комплектації і Упаковки. Більш детально, ми поговоримо про це в процесі настройки специфікацій готової продукції;Відділ технологічного контролю складається з двох інженерів, які здійснюють контроль якості готової продукції і напівфабрикатів на певних етапах виробництва. Більш детально, ми поговоримо про це в процесі настройки специфікацій готової продукції, тому що операція контролю якості є частиною виробничого процесу, що, в розумінні системи, є трудозатратами на етапі виробництва, які мають певну тривалість і впливають на тривалість виконання виробничого замовлення;
  • Відділ продажів: складається з менеджерів з продажу, а також, складу готової продукції. У прикладі це буде один склад, тому що процес роботи, незалежно від кількості складів, один і той же, а складну структуру складів ми будемо розглядати на прикладі складів сировини.
  • Допоміжні служби та Економічний відділ хоча і мають свою структуру, але в рамках даного прикладу не розглядаються, тому що наша мета автоматизувати процеси виробництва.

Зверніть увагу, що в структурі є планово-економічний відділ, який, як правило, в тому числі відповідає і за розрахунок планової собівартості готової продукції, але, тому що ми розглядає тільки «пряму» собівартість, допомога співробітників даного підрозділи не передбачається. Забігаючи вперед скажу, що в процесі роботи з системою, даних співробітників ми підключимо до роботи на етапі виконання процесу розрахунку фактичної собівартості.

Для настройки демонстраційного прикладу використовується наступний набір довідників, який може змінюватися в залежності від цілей проекту. Заповнення цих довідників – принципово не важлива.

Отже, розглянемо перелік пропонованих довідників, які використовуються, для настройки структури компанії відповідно до цілей нашого проекту:

Основні довідники для настройки:

  1. Організації (довідник юридичних осіб автоматизируемой компанії, в нашому випадку це буде одне юр. Особа),
  2. Структура підприємства (довідник організаційних підрозділів компанії, в нашому випадку, це структура, розглянута раніше) і довідник складів і магазинів (довідник складів і магазинів компанії, в нашому випадку це кілька складів сировини і склад готової продукції).

Крім цього, нам треба налаштувати додаткові довідники:

  • Банківських рахунків (в довіднику вказуються всі банківські рахунки компанії);
  • Каса підприємства (під касою розуміються місця обліку готівки);
  • Довідники Фізичних осіб і користувачів системи.

Всі фізичні особи, з якими контактує компанія заводяться в довіднику Фіз. осіб, потім, на підставі даних довідника формується довідник користувачів і Працівників.

У наступному відео ми розглянемо процес заповнення довідника Організації, для настройки юридичної особи компанії. Якщо у Вас є побажання і питання по налаштуванню системи – залишайте коментарі під відео. Після закінчення блоку Нормативно довідкової інформації ми плануємо записати окремий ролик, присвячений Вашим питань і відповісти на них.

Дякую за увагу, якщо вам сподобалося відео – ставте лайки і підписуйтесь на канал. А також, натискайте на дзвіночок, щоб першими отримувати повідомлення про вихід нових відео.

Рекомендуємо також до розгляду:

Вгору