Search Task

Відбори, сортування, групування документів в 1С:Підприємство

04.12.2019

Як можна в списках документів і довідників 1С:Підприємство та BAS робити відбори, сортування, групування і умовне оформлення списку?

Приклад показуємо на конфігурації BAS Бухгалтерія, ред.2.1, але ці ж дії можна робити і на інших конфігураціях 1С:Підприємство.

Відбори

Заходимо в Документи, наприклад, Продажі – Реалізація товарів і послуг. Відразу на формах списків документів ми бачимо швидкі відбори. Як можна з ними працювати? Є у нас документи по постачальнику, наприклад, Стройкомплекс. Ми хочемо їх відібрати, копіюємо назву в рядок пошуку – документи відібрані.

Якщо ми хочемо бачити всі документи, крім Стройкомплекс. Заходимо Ще – Змінити форму – шукаємо інтуїтивно в папці швидкі відбори контрагент, по іншій бачимо Організація, те що справа. Галочка по серединці це вид відбору – встановлюємо – натискаємо ОК і у нас на формі з’явився вид відбору. Тепер ми можемо вибрати Не дорівнює Стройкомплекс і в списку контрагентів відображаються всі покупці, крім Стройкомплекс.

Можна зробити Де значення не заповнено – відберуть ті документи, де контрагент не вказано. Якщо зняти галочку, відбір відключається і в списку відображаються всі документи.

Сортування.

Документи можна сортувати. Заходимо Ще – Налаштувати список – закладка Сортування. Зараз всі документи відсортовані за датою в порядку зростання. А нам треба впорядкувати за контрагенту, а потім за датою в рамках контрагента – так і вказуємо – Ок. Бачимо, що контрагенти відсортовані за алфавітом і в рамках одного контрагента документи відсортовані за датою. Наприклад, нам не зручно так дивитися. Заходимо Ще – Налаштувати список – Угруповання – Згрупувати по контрагенту – Ок. Весь цей список надано у формі дерева і точно також і точно також він впорядкований всередині контрагента за датою.

Щоб відключити всі ці угруповання-сортування заходимо Ще – Налаштувати список – можна просто зняти галочку – Завершити налаштування.

Умовне оформлення

Дозволяє прикрасити список, як нам зручно. Заходимо Ще – налаштувати список – Умовне оформлення. Наприклад, нам треба документи з валютою відмінної від гривні були на сірому тлі – Додати і вибираємо колір фону. У закладці Умови – Валюта – не дорівнює гривня. – Ок і дивимося, що вийшло.

Тепер нам треба, що б суми понад 200 000 виділялися жирним. Заходимо Ще – налаштувати список – Умовне оформлення – Додати шрифт – Ок. Умови – Сума – Більше або дорівнює 200 000. І нам треба вказати поле, яке оформляється. Якщо ми вкажемо Сума, то жирний шрифт буде тільки в колонці Сума, а то й вказати, то жирним буде вся рядок. – Завершити редагування.

Ми розглянули:

  1. Як в формі списків документів користуватися відборами?
  2. Як в цих відборах встановлювати вид відбору?
  3. Як користуватися сортуванням, угрупованням і умовним оформленням?

Детальну настройку дивіться у відео

На цьому все, до нових зустрічей!

Рекомендуємо також до розгляду:

Вгору