
Ресурсна специфікація для розмірного ряду продукції в BAS ERP. # 2 (BAS ERP для швейних підприємств)
29.10.2019
У сьогоднішньому відео ви дізнаєтеся, як в програмі BAS ERP оформити ресурсну специфікацію для розмірного ряду продукції.
Заходимо в розділ Виробництво – Ресурсні специфікації.
Ресурсна специфікація – це довідник, який дозволяє описати технологічний процес виробництва вироби. У ньому ми можемо вказати матеріали, трудовитрати і етапи виробництва. Для матеріалів трудовитрат обов’язково вказується статті калькуляції, в розрізі яких в подальшому буде формуватися планова ціна і розраховуватися собівартість. Наприклад, у нас є модель Топ і ми хочемо описати витрату матеріалів для різних розмірів.
Для блузи у нас описуються характеристики (Розміри).
В одній ресурсної специфікації ми можемо заповнити витрата тканин і інших матеріалів, щоб не дублювати їх. Для цього ми покажемо такий варіант використання.
В розрізі статей калькуляції у нас вказані матеріали – основні тканини (їх витрата залежить від обсягу продукції). Для того, щоб це налаштувати в BAS ERP додається калькуляція, номенклатура. Для редагування калькуляції міняємо статус на «В розробці». Характеристика тканини це у нас ширина рулону, ми це налаштовували.
Для того, щоб налаштувати на обсяг продукції витрата тканини ми вводимо номенклатуру тканини і натискаємо Налаштувати споживання. Ми можемо споживати матеріали для певного властивості (за замовчуванням споживається матеріал завжди). У нашому випадку можемо налаштувати для Розміру. Властивості – це властивості номенклатури, яке ми додавали в картки номенклатури, включаючи характеристику.
Розмір ми можемо вибрати з довідника Розміри (на минулому відео ми його показували).
Окремо вивели колонкою Налаштувати споживання за розміром і кількість матеріалу, яке буде споживатися при виробництві цієї продукції. Тобто для вихідного вироби не вказується розмір, а витрата тканини вказується для відповідного значення Характеристики (розміру).
Якщо ж матеріал використовується завжди, незалежно від розміру (Фурнітура), то ми його просто додаємо в розрізі статей калькуляції і вказуємо кількість для одиниці продукції.
Також у нас є 3 етапи виробництва:
- Розкрій
- Пошиття
- Готово
Вони описуються на вкладці виробничий процес. Також можна налаштувати витрата матеріалів для кожного етапу. Перший етап стоїть за умовчанням. Другий і інші етапи можна вказати вручну для кожного рядка матеріалу. На першому етапі в першому дорожньому листі будуть одні потреби в матеріалі, на злодієм етапі (пошив) буде окремий список матеріалів, в залежності від настройки етапів на вкладці Матеріали і роботи
Трудовитрати теж по етапах. Перший етап означає, що трудовитрати підуть в перший маршрутний лист. За другого етапу підуть інші трудовитрати. А на третьому етапі також є трудовитрати, але немає матеріалів.
Все трудовитраті йдут на статтю калькуляція Оплата праці. Так як це швейне виробництво, Ми можемо вказаті бригади и фіксуваті по одному кількості відів робіт. Є дуже корисна доопрацювання, яка дозволяє вести розцінкі за видами робіт в розрізі продукції. Тобто у нас є Спеціальний РЕГІСТР (Розцінкі відів робіт співробітніків) и Вже готов Механізм з того, як фіксуваті расценкі- за видами продукції Різні розцінкі. Один и тій же вид робіт, но для різного виду продукції. Вид продукції береться з групи Ресурсні Специфікації. Це не ТИПОВИЙ Механізм. У типовому функціонал це одна розцінка НЕ залежних від виду продукції.
В поле Додатково були додані додаткові реквізити Вид продукції для використання в подальшому в звітах і угрупованнях і Тип зразка можна вивести окремо в форму списку. За допомогою Ще можна Змінити форму, перейти на Заслання і натискаємо Додати поля – тут Тип зразка з’являється як додатково поле і його можна вивести в форму, як і всі в BAS ERP в допомогою настроюваних форм.
Також на вкладці Додатково можна підтягнути картинку креслення нашого вироби.
Ми розробили технологічну документацію під ресурсну специфікацію, яка включає в себе:
- Технологічну карту – опис по бригадам, видам робіт і розцінками собівартість вироби
- Перелік матеріалів – опис матеріальної складової специфікації
- Специфікація вироби – опис загальної інформації про продукцію з урахуванням усіх заповнених в картці Номенклатури властивостей
Ось такий варіант оформлення специфікації ми можемо вам запропонувати, якщо ви займаєтеся легкою промисловістю. Повертаємо статус Діє.
На цьому все.
Спасибі за увагу.
В наступному відео дізнаєтесь про: Автоматизація закріття маршрутних листів.