Search Task

Ресурсна специфікація для розмірного ряду продукції в BAS ERP. # 2 (BAS ERP для швейних підприємств)

29.10.2019

У сьогоднішньому відео ви дізнаєтеся, як в програмі BAS ERP оформити ресурсну специфікацію для розмірного ряду продукції.

Заходимо в розділ Виробництво – Ресурсні специфікації.

Ресурсна специфікація – це довідник, який дозволяє описати технологічний процес виробництва вироби. У ньому ми можемо вказати матеріали, трудовитрати і етапи виробництва. Для матеріалів трудовитрат обов’язково вказується статті калькуляції, в розрізі яких в подальшому буде формуватися планова ціна і розраховуватися собівартість. Наприклад, у нас є модель Топ і ми хочемо описати витрату матеріалів для різних розмірів.

Для блузи у нас описуються характеристики (Розміри).

В одній ресурсної специфікації ми можемо заповнити витрата тканин і інших матеріалів, щоб не дублювати їх. Для цього ми покажемо такий варіант використання.

В розрізі статей калькуляції у нас вказані матеріали – основні тканини (їх витрата залежить від обсягу продукції). Для того, щоб це налаштувати в BAS ERP додається калькуляція, номенклатура. Для редагування калькуляції міняємо статус на «В розробці». Характеристика тканини це у нас ширина рулону, ми це налаштовували.

Для того, щоб налаштувати на обсяг продукції витрата тканини ми вводимо номенклатуру тканини і натискаємо Налаштувати споживання. Ми можемо споживати матеріали для певного властивості (за замовчуванням споживається матеріал завжди). У нашому випадку можемо налаштувати для Розміру. Властивості – це властивості номенклатури, яке ми додавали в картки номенклатури, включаючи характеристику.

Розмір ми можемо вибрати з довідника Розміри (на минулому відео ми його показували).

Окремо вивели колонкою Налаштувати споживання за розміром і кількість матеріалу, яке буде споживатися при виробництві цієї продукції. Тобто для вихідного вироби не вказується розмір, а витрата тканини вказується для відповідного значення Характеристики (розміру).

Якщо ж матеріал використовується завжди, незалежно від розміру (Фурнітура), то ми його просто додаємо в розрізі статей калькуляції і вказуємо кількість для одиниці продукції.

Також у нас є 3 етапи виробництва:

  • Розкрій
  • Пошиття
  • Готово

Вони описуються на вкладці виробничий процес. Також можна налаштувати витрата матеріалів для кожного етапу. Перший етап стоїть за умовчанням. Другий і інші етапи можна вказати вручну для кожного рядка матеріалу. На першому етапі в першому дорожньому листі будуть одні потреби в матеріалі, на злодієм етапі (пошив) буде окремий список матеріалів, в залежності від настройки етапів на вкладці Матеріали і роботи

Трудовитрати теж по етапах. Перший етап означає, що трудовитрати підуть в перший маршрутний лист. За другого етапу підуть інші трудовитрати. А на третьому етапі також є трудовитрати, але немає матеріалів.

Все трудовитраті йдут на статтю калькуляція Оплата праці. Так як це швейне виробництво, Ми можемо вказаті бригади и фіксуваті по одному кількості відів робіт. Є дуже корисна доопрацювання, яка дозволяє вести розцінкі за видами робіт в розрізі продукції. Тобто у нас є Спеціальний РЕГІСТР (Розцінкі відів робіт співробітніків) и Вже готов Механізм з того, як фіксуваті расценкі- за видами продукції Різні розцінкі. Один и тій же вид робіт, но для різного виду продукції. Вид продукції береться з групи Ресурсні Специфікації. Це не ТИПОВИЙ Механізм. У типовому функціонал це одна розцінка НЕ ​​залежних від виду продукції.

В поле Додатково були додані додаткові реквізити Вид продукції для використання в подальшому в звітах і угрупованнях і Тип зразка можна вивести окремо в форму списку. За допомогою Ще можна Змінити форму, перейти на Заслання і натискаємо Додати поля – тут Тип зразка з’являється як додатково поле і його можна вивести в форму, як і всі в BAS ERP в допомогою настроюваних форм.

Також на вкладці Додатково можна підтягнути картинку креслення нашого вироби.

Ми розробили технологічну документацію під ресурсну специфікацію, яка включає в себе:

  • Технологічну карту – опис по бригадам, видам робіт і розцінками собівартість вироби
  • Перелік матеріалів – опис матеріальної складової специфікації
  • Специфікація вироби – опис загальної інформації про продукцію з урахуванням усіх заповнених в картці Номенклатури властивостей

Ось такий варіант оформлення специфікації ми можемо вам запропонувати, якщо ви займаєтеся легкою промисловістю. Повертаємо статус Діє.

На цьому все.

Спасибі за увагу.

В наступному відео дізнаєтесь про: Автоматизація закріття маршрутних листів.

Рекомендуємо також до розгляду:

Вгору